Vasja_iz_AA (vasja_iz_aa) wrote,
Vasja_iz_AA
vasja_iz_aa

тут нема війни

Приїхав на місяць в Україну. Такого глибокого шоку у мене від приїзду не було, напевне, ніколи, а такого депресивного враження не було десь з середини дев’яностих.

Шок перший: тут нема війни. Зовсім, Тобто, взагалі. Ні в новинах, ні в аналітиці в ЗМІ, ні в промовах політиків, ні на білбордах, ніде. Знайомі добровольці їздять, шваґро відпочиває після ротації, друзі з фронту пишуть… а більше ніде війни нема . Єдине про війну, почуте з телевізора, це слова якогось харківського, чи що, політика, що “люді усталі от войни, ані ґатови на всьо, лішь би больше нікакой вайни”. Ще в Чернівцях якихось солдатів часом в формах десь бачу, а за півтори доби в Києві взагалі нічого. Зате гулянка бескінечна і невпинна. Заодно нагадав собі, чому я не любив Києва: крім огиди ніяких яскравих емоцій і не було: Поділ гуде музикою з кожної вулиці, дискотеки/концерти, кафе/клуби, дорогущі машини і свято, свято… Лише посеред Майдану самотньо стоїть зварений з осколків а-ля Трон Мечів трон війни, коло якого навіть ніхто не фотографується.

Шок другий: ніяких проблем з владою нема. Минулими роками, коли я тут був, коли не включиш телевізор, звідтам постійний потік негативу про те, як в Україні погано жити, яка влада продажна, як все погано, кругом сміття, отрута, їжа неїстівна, дороги розвалюються, ціни високі, вороги злі, чиновники корумповані, все валиться і гниє, люди бідкаються, а влада розводить руками. Зараз же…., ні, якісь новини ще є, але порівняно з минулими роками майже непомітні і критики нинішньої влади нема. Взагалі. Хіба лише про вибори, але там переважно про те, яка минула влада нехороша була і як вона, така сяка, хоче втриматися.

Шок третій. Вірніше, просто третє спостереження, якраз воно не шокує: народ радісно гуляє і забув, що щось було не так, але, холєра, щось відчуває. Якась напруга в повітрі висить, правда, на відміну від попередніх разів, напруга якась геть неконструктивна. Чи то я надумую? Але таке враження, що народ відчуває, що щось буде, але, на відміну від попередніх разів, відчуття набагато більш приречене, що буде щось погане і остаточне.

Тут пані cheeha, спостерігаючи Україну з якихось, таке враження, досить ватних новин, оптимістично висловлюється, що все не так погано, і що український народ не такий дурний і не може в своїй більшості собі хотіти зашкодити. Ну-ну,.. З того, що я бачу, український народ якраз і є такий дурний. Так, воно стається не вперше і не вдруге. Так, не лише наш народ такий дурний. Але від усвідомлення того якось не легше.
https://malyj-gorgan.dreamwidth.org/97257.html

к этому шоку отметим, что украинские диванные войска американского базирования как то на удивление резко-отрицательно откликнулись на избрание Зеленского. причем еще до того, как он что угодно имел шанс сделать
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments